طرح روحیه دهی به نویسندگان حامی دنیای آزاد

الان که دارم این مطلب رو مینویسم ساعت ساعت تقربا دوازده شب شده و من کمتر شبی پیش میاد که این تایم بیدار باشم. من کلا از اون دسته آدمایی هستم که علاقه ی خاصی به نوشتن دارم. نه که بخوام نویسنده باشم یا زیررشته های اون؛اما یه سری چیزارو دوست دارم مکتوب کنم. و امروز که داکیومنت مدیریت استیت در فلاتر رو تموم کردم، چندین و چندبار رفتم و از روش خوندم و واقعا از چیزی که تهیه کردم لذت بردم. یهو یه مطلبی زد به سرم که چطور میشه با نویسندگی به این صورت درآمد کسب کرد.(به پلن های درآمدزایی هم علاقه خاصی دارم) طبق معمول چند روش عمومی که یکم هم راه سختی هست فکر کردم. مثل اینکه بعد از بهتر شدن اوضاع بازدید تبلیغات شه. بعضی مستندات پولی شه(که خود من به شخصه این روشو نمیپسندم؛ و صد البته که نپسندیدن به این معنا نیست که هیچوقت اون کارو انجام ندم.) یا همین روش که خود من انجام میدم و تا اینجای کار یه قرون هم پول در نیاوردم 🙂 نویسنده لینک درگاه حمایت بذاره و کسانی که تمایل داشته باشن حمایتش کنن.

اما این چیزا یه سری کارهای روتین و صد البته طاقت فرسایی هستش که به نظرم بدون هیچ ایده ی جدیدی هست؛ بنابراین فکر کردم که، که چه نوآوری ای میتونه زمینه ساز تسهیل کار نویسنده ها بشه. یه شبکه اجتماعی که بتونی بنویسی و پول بگیری. البته یکی از شبکه های اجتماعی که اسمشو یادم نیست یه همچین ویژگی ای به سیستمش اضافه کرده بود. اما اونطور که تو ذهن منه نبود.

یه شبکه اجتماعی بهتر این ایده رو پیاده سازی کرده بود و به این صورت بود که شما دست به کیبورد میشدید و مطلب مینوشتید و این شبکه با نمایش تبلیغاتی که خودش میگرفت، سهمی رو به شما اختصاص میداد اسم این شبکه اجتماعی https://steemit.com اگه خواستید حتما سربزنید. از ایدش خوشم اومد و میشه گفت یه خلاقیت باحالی داشته.

و اما نظر خودم؛ یه شبکه اجتماعی مخصوص نویسنده ها. که خودش تبلیغات رو سازماندهی میکنه و جالبتر اینکه بشه با کریپتوکارنسی(ارز دیجیتال) درآمد کرد. آیا کسی هست بتونه اینارو با هم هندل کنه؟!

خلاصه که با اینهمه پیشرفت تو قسمت های مختلف تکنولوژی، بعضی چیزا هنوز خوب جا نیفتادن. امیدوارم دست اندر کاران برنامه نویس یه فکری کنن. سپاس فراوان.

پ.ن: همچین خوابم میاد که نفهمیدم چی نوشتم :/. فعلا انتشارش میدم. بعد میام ببینم چی نوشتم